Хто такий Валерій Понепалюк та з чим його їдять?

Политика

Понепалюк Валерій Васильович, 27.03.1959 р.н., уродженець с. Кремінці Надворнянського району Івано-Франківської області, мешканець м. Котовськ.

На виборах у Верховну Раду 2014 року приховав відомості, що був судимий в 1983 році (крадіжка, здійснена групою осіб; крадіжка паспорту). В 1990-тих роках в кримінальних колах був відомий як «Вака».

На момент виборів керував 5 сільськогосподарськими підприємствами, відносно діяльності яких є суперечливі відомості, зокрема, примусова передача їм земельних паїв для обробки, розорювання земель запасу, що використовувались в якості пасовиськ. Незважаючи на наявність сільськогосподарського бізнесу, власної АЗС та мережі місцевих магазинів, Понепалюк мав непогашений кредит в Укрсоцбанку у сумі близько 100 млн. грн., у зв’язку з чим в 2017 році виконавчою службою здійснено арешт 31 одиниці сільгосптехніки, що за ним рахувалась.

Політичну кар’єру Понепалюк розпочав в 2005 році, очоливши місцеву організацію партії «Наша Україна», обирався депутатом міської ради в Подольську. В 2014 році змінив партійність на БПП, а під час передвиборчої кампанії за Понепалюка агітував особисто Олексій Гончаренко, який на той момент був не тільки головою обласного штабу БПП, але й головою Одеської обласної ради. Також Понепалюк використовував технічних кандидатів для відтягування голосів від Клімова (в т.ч. з таким же прізвищем). Поразка Понепалюка була обумовлена не лише намаганням скрити судимість, але й відсутністю його підтримки за межами Подольського району.

В 2015 році Понепалюк балотувався на пост Подольського міського голови, але зазнав поразки, отримавши вдвічі менше голосів, ніж переможець. В той же час, після виборів, дружина Понепалюка була призначена 1-м заступником мера.

За непідтвердженими даними, станом на 2017 рік з метою збереження частини активів від вилучення банком Понепалюк розлучився з дружиною та виїхав в іншу область.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *